Ένα «βήμα» πριν την άνοδο το Κρυονέρι

Ανταπόκριση  Νίκου Σαλτερή

Στο  γήπεδο του Κρυονερίου η ομάδα  του Δ. Μαντούκα παίζοντας κυρίως  στο β΄ημίχρονο καλό   ποδόσφαιρο κέρδισε  τη  γειτονική  Νίκη Δροσιάς με   σκορ   4-1.

Ήδη  αρχίζει    το  σχεδιασμό της  για  τη νέα περίοδο με πιθανό  πρώτο  μεταγραφικό  στόχο  τον Βαζαίο Μανουσάκη-(τερματοφύλακα  μέχρι πρόσφατα του Ολυμπιακού Αγ. Στεφάνου) που ήδη κάνει προπονήσεις  με  την  ομάδα.

Το ημίχρονο έληξε   1-1  με   γκόλ    του Θανασούλη  στο 15’  για να σκοράρει για τη Νίκη ο  Δημητρίου  στο 40΄

Στο β΄μέρος το  Κρυονέρι  έχοντας υπεροχή πέτυχε 3 τέρματα  με τους  Θανασούλη  στο 60΄,Οσμανάι στο73΄και Σονίδη  στο 83΄

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ     ΕλΑντωνίου – ΒΤζαφόλιαςΠερδίκης

ΚΡΥΟΝΕΡΙ (Δ. Μαντούκας): Ζεϊμπέκος, Δ. Δεσύλλας, Κολώτας,  Γιαλαμάς, Κανταρέλλης(60’ Μανουσάκης), Σ. Δεσύλλας, Βλαχάκης(55΄Κοντόσταυλος) , Χουζούρης, Κεφάλας ,Θανασούλης, Oσμανάι(75’ Σονίδης).

ΝΙΚΗ(Κόκκινος) Κατσέρης, Μπέτσης χ., Ιωαννίδης, Κλ. Μπέτσης(Παναγιωτίδης), Τσίγκος(Μπιτάκος80΄),Μηλιώτης, Νυχάς, Κιούρκος( Μιχαλάκης 55΄), Πιπέρας , Ζερμπίνης, Δημητρίου.