Ένωση Α.Α. Ρέντη- Θύελλα Κορυδαλλού 2-1

Συγκλονιστική αναμέτρηση χθες στο γήπεδο του Ρέντη, όπου η τοπική Ένωση Απόλλωνα Ακράτητου πέτυχε την πρώτη της νίκη καταβάλλοντας στο 92′ με 2-1 την Θύελλα Κορυδαλλού που είχε προηγηθεί στο 80′. Όλα έγιναν στο τελευταίο δεκάλεπτο. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Παγιαζίτη στο 80′. Στο 86′ οι Ρεντιώτες κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Λαλιάνι που αστόχησε όμως ο Μουρκόγιαννης(απέκρουσε ο Σισαμόπουλος). Και ενώ όλα έδειχναν ότι η Θύελλα θα έφευγε με το «διπλό» η Ένωση Ρέντη με δύο γκολ στις καθυστερήσεις των Πετρόχειλου(91′) και Λιανάι(93′) πήρε ένα σημαντικό «τρίποντο» που θα την βοηθήσει για την συνέχεια.

Καλός ο διαιτητής Ιωαννίδης.

ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ: Συρίγος Ε., Δαβιτίδης, Λυμπερόπουλος, Θεοχαράκης, Μουρκόγιανης, Κουτούζος, Κοντοπίθαρης(71′ Λιανάι), Ελνάχας, Πετρόχειλος(94′ Μιχαηλίδης)), Κόντος, Καγιάς(94′ Μπάκας).

ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Σισαμόπουλος, Ζίσι(63′ Τζουμανάι), Μεταλινό, Καλογερόπουλος, Λάζη, Σπυρόπουλος, Λαδένογλου, Μαυροειδής, Παγιαζίτης(82′ Σκέρλος), Καρακασίδης, Παπσκύρης.