«Αέρας » η Προοδευτική σάρωσε και στο Πέραμα( 0-4)

«Αέρας » η Προοδευτική πέρασε σαν σίφουνας από το Πέραμα όπου σάρωσε με 0-4 την ΑΕ Περάματος και συνεχίζει την αήττητη πορεία της . Ήταν η ένατη συνεχόμενη νίκη των Κορυδαλλιωτών με 34-3 τέρματα  και η έβδομη όπου η ομάδα διατήρησε ανέπαφη την  εστία της με 25-0  γκολ!!

Η ομάδα του Αντώνη Καλαμάκη κατάφερε στο α’ ημίχρονο μέσα σε ένα 10λεπτο( 30’-40’)  να σημειώσει τρία τέρματα

Χατ- τρικ πέτυχε  ο Δηλαβέρης . Στο 30’, 36’ με πέναλτι (σε ανατροπή του Σφυρογιαννάκη) και 81’. Σκόραρε και ο Σφυρογιαννάκης στο 40’.

Διαιτήτευσε ο Κουζούμης.

ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ : Θεοδωρόπουλος , Ζαχαρόγλου ( 75’Σαράκος) , Κεσανίδης, Μελάς Θ., Κουτσογιαννόπουλος , Μελάς Σ., Ανδρέου, Μπάσα( 65΄ Κακαβίτσας) Σαλάτας( 80’ Ζιάι) , Τοπίκογλου, Ντέρμα( 87΄Λεφάκης)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Μπαντίκος( 69’ Νικολακόπουλος) Αποστόλου( 72’ Σιγάλας) Μύρκος, Βαλιούτης, Μαούνης, Μπούσης( 77’ Δεληβασίλης) Σφυρογιαννάκης( 64’ Σκαμπαρδώνης) , Παλάτσιος, Τζανιδάκης, Μητρόπουλος , Δηλαβέρης .