6ος Όμιλος

Αήττητος Σπάτων – Κιθαιρών Καπαρελλίου 0-1

Βήμα παραμονής με μεγάλο διπλό  ο Κιθαιρώνας Καπαρελλίου που νίκησε με 1-0 τον Αήττητο στα Σπάτα.

Η νίκη παίρνει ακόμη μεγαλύτερη αξία αν αναλογιστεί κανείς ότι αγωνίστηκαν με 10 παίχτες για 40 λεπτά μετά από την αποβολή του Δαδάκου στο 52’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι έχουν παράπονα από την διαιτησία, ειδικά για την φάση του 75ου λεπτού στην οποία ο Λάμπρου φαίνεται να “γκρεμίζει” τον Ταμπάκη εντός περιοχής.

Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης σημείωσε ο Κουλουριώτη στο 49’.

Το φιλμ του ματς

7’ Ο Δαδάκος μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή, έκανε το πλασέ, ο Στεφανίδης με υπερένταση απέκρουσε προσωρινά, η μπάλα πήγε στον αμαρκάριστο Κουλουριώτη ο οποίος σε κενή εστία έστειλε τη μπάλα άουτ.

24’ Ο Τζανουλίνος εκτέλεσε φάουλ, μέσα στην περιοχή ο Ευθυμίου με κεφαλιά έδιωξε τη μπάλα σε κόρνερ.

32’ Ο Πλαβούκος έκανε της σέντρα, ο Ταμπάκης πήγε να πάρει τη κόντρα, ο Γερογιάννης σε ετοιμότητα μπλόκαρε τη μπάλα.

36’ Ο Νικολακόπουλος εκτέλεσε πολύ ωραία φάουλ λίγο έξω από την περιοχή, ο Στεφανίδης με υπερένταση έδιωξε σε κόρνερ.

40’ Ο Σεχάι εκτέλεσε φάουλ και πάλι ο Στεφανίδης έδιωξε μακριά.

44’ Ο Αργυρίου ανατράπηκε από τον Μεγαλοοικονόμου μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Την ποινή εκτέλεσε ο Τσέλλος η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

49’ Ο Κουλουριώτης εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Μεγαλοοικονόμου, πήρε τη μπάλα και με πλασέ την έστειλε στα δίχτυα κάνοντας το 0-1.

52’ Ο Δαδάκος είδε την κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή, είναι η δεύτερη και αποβάλλεται με 10 οι φιλοξενούμενοι.

62’ Ο Πλαβούκος έκανε την προσπάθεια, ο Τσέλλος τον «έκοψε» την τελευταία στιγμή διώχνοντας σε κόρνερ.

64’ Πριν η μπάλα φτάσει στον Ταμπάκη ο Γερογιάννης έδιωξε.

66’ Ο Γραμματίκας έκανε το δυνατό σουτ, ο Γερογιάννης έδιωξε τη μπάλα σε κόρνερ.

79’ Ο Αργυρίου εκτέλεσε κόρνερ, ο Τσέλλος την κεφαλιά, ο Γερόλυμος πάνω στη γραμμή έδιωξε σε νέο κόρνερ.

87’ Ο Ταμπάκης από πολύ κοντά έπιασε την κεφαλιά, ο Γερογιάννης για μια ακόμη φορά μπλόκαρε την μπάλα.

90’ Ο Γραμματίκας των γηπεδούχων είδε την κίτρινη κάρτα, ήταν η δεύτερη και αποβλήθηκε.

Αήττητος Σπάτων (Βαγγέλης Τσιώλης): Στεφανίδης  –  Γραμματίκας, Γερόλυμος, Μεγαλοοικονόμου (54’ Χιλάϊ), Βενέτης, Τσέπας, Ταμπάκης, Τζανουλίνος, Πλαβούκος, Πρέντι (80’ Κουσελάς), Αντζέλι (23’ Δρίτσας).

Κιθαιρών Καπαρελλίου (Σωτήρης Παπαναστασίου – Αγγελος Κυριάκος): Γερογιάννης  –  Νικολακόπουλος, Σεχάϊ, Ευθυμίου, Τσέλλος, Λάμπρου (88’ Κατσίκιας), Αργυρίου, Αποστολόπουλος (89’ Μερκούρης), Δαδάκος, Παπαευθυμίου (72’ Μπόβαλης), Κουλουριώτης (69’ Πατσίλης).