Αίας Σαλαμίνας – Κύπρος Κορυδαλλού 0-3

Σαν σίφουνας πέρασε η Κύπρος Κορυδαλλού από την Σαλαμίνα , όπου επικράτησε με 0-3 του απογοητευτικού Αίαντα και βρίσκεται πάντα τρεις βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Αμπελακιακό.
Οι Κορυδαλλιώτες μπήκαν αποφασιστικά στο παιχνίδι και στο 14’ άνοιξαν το σκορ με πλασέ του Βάσσου . Λίγο πριν λήξει το ημίχρονο διπλασίασαν τα τέρματα τους με σουτ του Παυλόπουλου στο 43’ .
Με το ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου ( 48’) ο Ταμπουράκης έδωσε την « χαριστική βολή » στους γηπεδούχους με κοντινό πλασέ εκμεταλλευόμενος την ασθενή απόκρουση του Μεϊμάρογλου σε σουτ του Παυλόπουλου .
Πολύ καλή η διαιτησία της Μήτση
ΑΙΑΣ : Μεϊμάρογλου Σαλάτας( 60’ Νομικός) , Κωνσταντινίδης, Μπέλιας, Μικρούλης, Πέρρος, Μελαμπιανάκης( 75’ Κουπετώρης) , Γκλεγκές( 46’ Ραπτόπουλος) , Χανιώτης . Ράμφος Κ., Κοττάκης ( 62’ Κολιούσης )
ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Κρασσάς, Σιμάκου, Αλευρής, Πέττας, Κόμης, Καλικάντης( 83’Τζανόγλου), Βάσσος( 55’ Κνέζεβιτς) Στούπης ( 77’Χατζημελετιάδης), Ταμπουράκης( 64’ Σιδέρης ) Κατσούλας, Παυλόπουλος