Ε.Π.Σ.Α

Αίμος Πετρούπολης – Άφοβος 3-2

Την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΑ πήρε ο Αίμος Πετρούπολης καθώς επικράτησε του Άφοβου με 3-2 . Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν με τον Ταλιούρα στο 10’. Από ένα λάθος της άμυνας του Αίμου λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου έγινε το 1-1. Στην επανάληψη ο Καταγής που πήρε την θέση του Ζαχαριά ως δεύτερος επιθετικός σκόραρε το πρώτο του γκολ με φανέλα του Αίμου κάνοντας του 2-1. Ο Άφοβος ισοφάρισε και πάλι με απευθείας εκτέλεση φάουλ 2-2. Το

τελευταίο 20 λεπτό ανήκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους με αποτέλεσμα , δέκα λεπτά πριν τη λήξη ο Ταλιούρας διαμόρφωσε το τελικό 3-2 Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση, χωρίς να δημιουργήσουν αξιόλογες ευκαιρίες.

ΑΙΜΟΣ : Αλεβίζος , Κουλίρα Ερικ (75′ Γιαννούλης), Σιώζος , Ταλιούρας Ν. ,Παπαναστασίου, Πλατοκούκης , Ζαχαριάς (45’Καταγής) ,Δουγέκος ,Ταλιουρας Φ, Κουλιρα Αλντο (82′ Μαγριπλης),Ταλιουρας Δ.