Αγκαλιά με τον τίτλο η ΑΕ Πάρου, 2-2 εκτός με τον Παμμηλιακό

Σε ένα ταξίδι σκέτη περιπέτεια η ΑΕ Πάρου έδειξε χαρακτήρα και πήρε το πλοίο της επιστροφής από τη Μήλο έχοντας έναν βαθμό στις αποσκευές της, μετά την ισοπαλία 2-2 με τον Παμμηλιακό.
Την επόμενη εβδομάδα στην Πάρο οι ίδιες ομάδες θα ξανασυναντηθούν και εκεί θα κριθεί η πρωτιά στον όμιλο.

Η Παριανή ομάδα προηγήθηκε στο 25’ με πλασέ του Στρ. Κρητικού και δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με εκτέλεση πέναλτι του Τόσκα, παρά την εξαιρετική προσπάθεια του γκολκίπερ Νικολακόπουλου.

Στην επανάληψη ο Παμμηλιακός είχε τον δυνατό αέρα με το μέρος του και στο 69’ πήρε το προβάδισμα με τον Διώτη 2-1.

Η αντίδραση της ΑΕ Πάρου ήταν άμεση και αποτελεσματική, καθώς ισοφάρισε με τον Μουράι στο 78’ και έχασε ευκαιρίες για την ανατροπή με τον Στεφ. Κρητικό και την κεφαλιά του Γκασίσου.

Αξίζει να σημειωθεί η νέα πολύ καλή εμφάνιση του γκολκίπερ Θανάση Νικολακόπουλου που σταμάτησε τις περισσότερες προσπάθειες των γηπεδούχων, αποδεικνύοντας και πάλι ότι οι άνθρωποι της ΑΕ Πάρου έκαναν διάνα με την απόκτηση του.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Ζαράνης, Μαθιουδάκης Γ.Θ. και Μαθιουδάκης Γ.Α.

Η Οδύσσεια της Παριανής αποστολής έλαβε τέλος τα μεσάνυχτα της Κυριακής.

ΑΕ ΠΑΡΟΥ (Αλεξανδρής): Νικολακόπουλος, Στ. Κρητικός, Παπαδόπουλος, Μανδραβέλης, Χατζία, Βιτζηλαίος(74΄ Καμπάσης), Μουράι, Γκασίσου, Καργιώτης, Παντελαίος, Στρ. Κρητικός.