Ε.Π.Σ.Π.

Αετός Κορυδαλλού – Χαλκηδόνα 1-1

Αετός Κορυδαλλού και Χαλκηδόνα αναδειχτήκαν ισόπαλοι 1-1 μετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι με τις δυο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα και στο 10’ μετά από υπέροχη κάθετη πάσα στην πλάτη της άμυνας του αετού ο ταχύτατος Οικονομάκης αφού πέρασε και τον εξελθόντα Μανιά πλάσαρε για το 0-1.

Λίγα λεπτά αργότερα σε «καρμπόν» φάση ο Μανιάς πρόλαβε τον σκόρερ και γλύτωσε την ομάδα του από δεύτερη παραβίαση.

Στο 13’ ο Ξενιτόπουλος με απευθείας κτύπημα κόρνερ σημάδεψε το πάνω μέρος του δοκαριού της Χαλκηδόνας και στην επανάληψη που οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία ισοφάρισαν στο  76’ με τον Καλύκα σε 1-1.

Διαιτητής ήταν ο Κακριδής.

Αετός Κορυδαλλού: Μανιάς, Γεωργιάδης(46′ Μπουλιάρης), Ξενιτόπουλος, Καλαμάρας(46′ Μάναλης), Τουρκοχωρίτης, Σιδηρόπουλος, Χύκα, Βερούσι, Καλύκας, Ταμπουρατζής(74′ Βαμβακούσης), Μούχλας(63′ Κοκολαντωνάκης).

ΑΟ Χαλκηδών: Πνευματικός Κ., Βοργιάς(62′ Κούρτης), Πνευματικός Ε., Μάνθος, Φέκος, Αθανασιάδης, Κορτέσης, Ζαρκαδούλας Α.(55′ Μπουζάλι), Παναγιωτόπουλος(55′ Καρυτινός), Μανδαμαδιώτης, Οικονομάκης(74′ Ζαρκαδούλας Λ.).