ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα Κορυδαλλού – Αναγέννηση Μοσχάτου 2-2

Ματς θρίλερ έγινε στον Κορυδαλλό όπου ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα Κορυδαλλού και Αναγέννηση Μοσχάτου αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2. με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μετά από ένα άγονο α΄μέρος οι Κορυδαλλιώτες  μέσα σε ένα τρίλεπτο πήραν το προβάδισμα με 2-0 χάρη στα τέρματα που σημείωσαν οι Μαρλαφέκας στο 52’ και  Ζίου στο 55’ .

Όμως η ομάδα του Γιώργου Ορφανού δεν είχε πει την τελευταία της λέξη . Έτσι αφού αρχικά μείωσε στο 64’ με τον Οικονομάκη κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 στο 94’  με τον Παπαθανασίου.

Διαιτήτευσε ο Ζησιμόπουλος

ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ/ΑΧΙΛΛΕΑ: Κουσίδης, Ντιρμίσι (46′ Μακρής), Τοκατλιάν, Χουχούλης, Μπερίσα, Τσονόπουλος (90′ Κόκκαλης), Τομπουλίδης, Γκιόκα (70′ Χατζηελευθερίου), Μαρλαφέκας, Χρυσάφης (30′ Λεκάκης, 46′ Τσολάκου), Ζίου

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧ: Βαβάκας, Σωματόπουλος (70′ Ταχιράϊ) Παπαϊωάννου, Μοιραναίος (46′ Παππάς), Παπαθανασίου, Αθανασόπουλος, Γουάτσοπ, Καρακάσης (80′ Κούτρης), Καραπατάς (46′ Παπαθεοδώρου), Οικονομάκης, Ρούσσος (80′ Μπαλαμπάνης).