ΑΕ Μοσχάτου- Περαμαϊκός 4-1

Παλιές καλές εποχές θύμισε η ΑΕ Μοσχάτου που κάθε αγωνιστική ανεβαίνει και περισσότερο. Χθες επικράτησε εύκολα στο γήπεδο της Νίκαιας(λόγω τιμωρίας) του νωθρού Περαμαικού με 4-1 και σημείωσε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της. Αντίθετα οι Περαματιώτες διέρχονται αγωνιστική κρίση.

Από δύο γκολ για τους νικητές σημείωσαν οι Γιαννακόπουλος(8’, 73’) και Ντόνε(24’, 26’ πέναλτι).

Οι φιλοξενούμενοι είχαν μειώσει στις αρχές της επανάληψης με τον Μανουλίδη(48’). Μετά τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου αποβλήθηκε ο προπονητής του Περαμαικού Γιώργος Παπακαλοδούκας για διαμαρτυρία.

Άψογη η διαιτησία της Μήτση.

ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Κομινάκος, Μουντοκαλάκης, Μπαμπούνης, Αλτόγλου, Ρωμανός, Παπαευθυμίου, Τσούκης, Γιαννακόπουλος(84’ Δουληγέρης), Σπηλιωτάκης(67’ Αθανασόπουλος), Ντόνε(77’ Νικολάου), Πλούσης.

ΠΕΡΑΜΑΙΚΟΣ: Τριανταφυλλίδης, Τζιώτης(58’ λ.τρ. Παπαθανασάκης), Παπακαλοδούκας, Καραγιάννης, Φάνης, Μανουλίδης, Δερμετζής, Σκαρτάδος, Κωνστανίνου(70’ Διακάκης), Φωτεινάκης, Φλέγγας(77’ Σακελλάριος).