Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

ΑΕ Περάματος- ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδας 0-2

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για την Ολυμπιάδα, που επιβλήθηκε με 2-0 στο Πέραμα την τοπική Ένωση, η οποία έπαιζε από το 41′ με δέκα παίκτες.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα στο 41′, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Παντελής, απόφαση την οποία θεώρησαν οι Περαματιώτες υπερβολική.

Λίγο αργότερα στο 44′ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ηλιόπουλο.

Προς το τέλος της επανάληψης Η ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδας έμεινε επίσης με δέκα, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Κουλουριώτης και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Παλαντέσκου έγραψε το τελικό 2-0.

Από το διαιτητή Αλατσάκη η ΑΕ Περάματος ζήτησε πέναλτι στο 84′ σε χέρι αμυντικού.

ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ: Μεταξάς, Μιχόπουλος, Χαραλαμπίδης, Κεφαλίδης, Θεοδωρακάκης, Παντελής(46′ Νάσκος), Κανταρτζής, Δουδέσης(10′ λ.τρ. Χατζηαντωνίου, 70′ Σαββατιανός), Πεφάνης, Παγώνης(46′ Αναστασίου), Μαρτίνος.

ΑΕ ΜΑΥΡΟΥ ΑΕΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ: Γεωργίου, Αρώνης(61′ Κασδοβασίλης), Καμμένος, Κικίδης, Παπανικολάου, Σαλάτας, Πέρρος, Μεσσήνης(77′ Παλαντέσκου), Βάσσος, Ηλιόπουλος(86′ Ρεσβάνης), Φωτόπουλος(61′ Κουλουριώτης).