Ε.Π.Σ.Π.

ΑΕ Περάματος – Προοδευτική 0-3

Στην επανάληψη η Προοδευτική  βρήκε τον δρόμο για τα δίκτυα και απέκλεισε την αξιόμαχη ΑΕ Περάματος με 3-0 .

Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 32’ , αλλά ο αίλουρος γκολκίπερ Μένιος με διπλή προσπάθεια απέκρουσε τα σουτ των Κωνσταντακόπουλου και Τσαγκάρη.

Η είσοδος του Ζελέκου στην επανάληψη  έδωσε πνοή στους Κορυδαλλιώτες  που είχαν δοκάρι στο 56’ με τον  Κουσουρή. Ο Ζελέκου άνοιξε το σκορ στο 56’ για να σημειώσει δυο τέρματα στη συνέχεια ο φορμαρισμένος Ποτουρίδης . Στο 75’ με προβολή και στο 90’ με σουτ.

Παράπονα από τη διαιτησία του Μιχελή έχει η ΑΕ Περάματος

ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ: Λολέας , Παναγιωτάκης( 83’ λ.τρ Μαντούσης) , Μικρούλης, Κάνδιας , Μαούνης, Φίλων,  Τσαγκάρης ,Κουτσογιαννόπουλος, Παπαδόπουλος ( 63’΄Κολέζι) Κωνσταντακόπουλος( 68’ Πρέκας) Καλιακούδας .

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Μένιος, Κουσουρής, Αρκούδας( 67’ Ξυγκάκης) Ζίζηλας, ΠαπανικόλαςΑνδράςλ 9 79’ Μπιτσάνης) Γιακούπι( 46’ Ζελέκου) Μπέλερης, Ποτουρίδης , Τουρνάς, Ζαχαράτος