ΑΕ  Σαλαμίνας – Φίλαθλοι 2-1

Από το α’ ημίχρονο η ΑΕ Σαλαμίνας εξασφάλισε την πρόκριση επικρατώντας με 2-1 των Φιλάθλων .

Στο 11’ ο  Κοκλιώτης άνοιξε το σκορ για τους νικητές , αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 36΄με πέναλτι του Ρούσση ( ανατροπή του Ζουρούδη από τον Πανταζή εκτός όμως περιοχής).

Η νίκη για την ομάδα του Ερρίκου Πανταζάκου  ήλθε στο 41’ με πλασέ του Μακρή . Ο τελευταίος  είχε και δοκάρι στο 22’ .

Στην επανάληψη οι Φίλαθλοι πίεσαν για την ισοφάριση , αλλά ο γκολκίπερ Σπαθής Ι. με εκπληκτικές επεμβάσεις δεν επέτρεψε παραβίαση της εστίας του.

Δεν απέφυγε τα λάθη ο διαιτητής Πουλόπουλος

ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ: Σπαθής Ι., Παπαπαναγιώτου, Γκιόκας(77’ Πανούρης), Καλάι, Λαουνάρος(80’ Πάλλας) , Αναστασίου, Πανταζής(μ85’ Μπεγνής) , Μακρής, Κοκλιώτης, Κοβιός, Σπαθής Ε.( 70’Θεοχάρης)

ΦΙΛΑΘΛΟΙ :Βώκος, Κοντορήγας( 46’ Μαθιουδάκης) , Βουρλούμης, Κουκουβίνος, Χαϊδάκης( 46’ Βορδώνης, 82’ Καναβάς) , Μιχαλακάκος, Ρούσι, Βασιλάκος( 53’ Τσακιράκης)  Ζουρούδης,  Τουμπακάρης, Βορδώνης Σ.