ΑΕ Σαρωνικός Αίγινας- Νίκη Ρέντη 3-2

Τέταρτη σερί νίκη για την ΑΕ Σαρωνικός Αίγινας, που έκαμψε με 3-2 στο τελευταίο δεκάλεπτο την μαχητική Νίκη Ρέντη.

Οι νικητές προηγήθηκαν με τον Γκοτσούλια(9’), για να γυρίσουν οι Ρεντιώτες το ματς με τέρματα των Σταθελάκη(10’) και Βαλμά(31’).

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα στο 76’, λόγω αποβολής του Χιώτη με δεύτερη κίτρινη, φάση για την οποία διαμαρτύρονται έντονα στο διαιτητή Ζερβάκη Γ.Η..

Με αριθμητικό πλεονέκτημα οι νησιώτες κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο με γκολ των Γκοτσούλια(80’) και Μπακόμητρου Ν.(86’).

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ: Μπακόμητρος Κ., Φεϊζούλα, Πασβαντόπουλος, Γκιόκα(50’ Κούτρος), Αγγελάκης), Καλικαντής, Λαλάι, Κάππος, Γκοτσούλιας, Μπακόμητρος Ν.(87’ Μιστάκου), Ρούσσος(90’ Σαπάνη).

ΝΙΚΗ: Ξυραφόπουλος, Σχίζας, Ψιχαλόπουλος, Χιώτης, Λογοθέτης, Τσιρογιάννης, Τσολάκου(65’ Χαντρί), Βαλμάς, Σταθελάκης, Σαμοθράκης, Συράκος.