ΑΕ Χαραυγή – Αίας Σαλαμίνας 1-3

Νικηφόρα πέρασε από την Χαραυγή ο Αίας Σαλαμίνας που κατέβαλε με 3-1 στην επανάληψη την τοπική ομάδα  η οποία γνώρισε την τρίτη συνεχόμενη ήττα της .

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 30’ με τον Ηλιόπουλο αλλά η  συνέχεια ανήκει  στους φιλοξενούμενους . Λίγο πριν από τη λήξη του ημιχρόνου( 43’)  ο Γεωργαντόπουλος ισοφάρισε για να δώσουν την νίκη στην ομάδα τους στην επανάληψη οι αδελφοί Ράμφου . ο Λευτέρης στο 70’ και ο Κυριάκος στο 94’.

Ο διαιτητής Βλαντής απέβαλε στο 68’ για εξύβριση αντιπάλου  τον Καφαντάρη  της Χαραυγής που έκανε προθέρμανση! Με τη λήξη , όπως γράφει στο Φ.Α. δέχτηκε επίθεση από οπαδούς, αλλά με τη βοήθεια των ανθρώπων της Χαραυγής , τους απέφυγε…

ΧΑΡΑΥΓΗ: Παΐζης, Ρούπας, Μύρκος, Αθανασίου, Κεσανίδης, Κατσούλας( 46’ Γκουγκούδης) , Δούφας, Φασιλής( 46’  Σταύρου) , Μαρμαρίδης, Ηλιόπουλος, Γρούνης

ΑΙΑΣ: Γκίνης, Συριανός, Κωνσταντάκης, Δημητριάδης, Μπέλιας, Σκιαθίτης, Γεωργαντόπουλος, Ράμφος Ε., Παπαμιχαήλ, Μούστα ( 62’ Κοβιός) Ράμφος Κ.