Αθηναΐδα – Δάσος Χαιδαρίου 0-1

Δια πυρός και σιδήρου πέρασε το Δάσος Χαϊδαρίου από την Κυψέλη επικρατώντας της Αθηναΐδας με 1-0. Το γκολ που χάρισε την νίκη στους φιλοξενουμένους πέτυχε με πέναλτι ο Μαρινάκης στο 17’. Στο 84’ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Σαλιτά όμως η φάση το αγώνα έγινε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων της συνάντησης. Πιο συγκεκριμένα ο Κανδαλέπας με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι και στην συνέχεια ο Χρυσικός, που είχε προωθηθεί, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με το γόνατο, όμως το γκολ του ακυρώθηκε από τον β’ βοηθό της συνάντησης Ζερτοπούλη υπό τις έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων. Μάλιστα η κατάσταση ξέφυγε κάπως από τα όρια και χρειάστηκε να κληθεί η αστυνομία για να αποκαταστήσει την τάξη με τον διαιτητή Κορωνιό να αναφέρει στο φύλλο αγώνα ότι υπήρξε σύρραξη μεταξύ των δύο ομάδων. Φοβερά παράπονα όχι μόνο για το γκολ αλλά και συνολικά για τις υποδείξεις του Ζερτοπούλη έχουν στην Αθηναΐδα, ο οποίος συνολικά βρέθηκε και σε κακή μέρα. Μάλιστα το ματς άργησε να ξεκινήσει για 15’ λόγω της αργοπορημένης προσέλευσής του στο γήπεδο. Μέτρια η διαιτησία του Κορωνιού, διασώζεται μόνο ο α’ βοηθός Στάμος.

ΑΘΗΝΑΪΔΑ: Χρυσικός, Μπαρμπαδήμος, Μουδάτσος, Γκριντσένκο, Ζώης, Μπέλιος, Στρατικόπουλος, Κανδαλέπας, Ζέρβας, Σαλιτά, Καρτσωνάκης

ΔΑΣΟΣ: Σαμπάνης, Σακαρτζής, Μαράκος, Λέζο, Λαδάς, Σιούλος Ι., Σιούλος Π., Μαριάκης, Μίτσεφ, Κοντοπηδιάς, Γώγιος