Αθηναϊδα-Ηλιούπολη 2-2

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με δυο τέρματα, η Ηλιούπολη έδειξε τεράστια αυταπάρνηση μένοντας στο ισόπαλο 2-2 με την Αθηναϊδα ισοφαρίζοντας στο 89′.

Το συγκρότημα του Μάκη Μπαλαγιάννη έβγαλε χαρακτήρα και βελτιώθηκε στην επανάληψη και κατάφερε να πάρει βαθμό απέναντι σε μια καλοδουλεμένη ομάδα που έδειξε ότι έχει αξιόλογο σύνολο.

Στο 24′ και στο 51′ ο Ρηγόπουλος έβαλε μπροστά με δυο τέρματα την Αθηναϊδα, με τον Μελετιάδη στο 58′ να μειωνει σε 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στα τελευταία λεπτά και ισοφάρισαν στο 89′ με τον Αγκολι.

ΑΘΗΝΑΪΔΑ (Γιωργος Βαϊτσης) Μωραϊτης, Τσέλικας, Κατσιώρης, Κινδιλίδης (66′ Στρακαντούνας), Κανδαλέπας, Λάππας, Ρηγόπουλος (66′ Ρακιτζής), Τσουτσουδάκης, Νικολαϊδης, Πλεξίδας (84 Βαγγέλης), Πανταζόπουλος (52′ Χάλας).

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Μακης Μπαλαγιαννης) Γελάρδος, Ζιαμπάρας, Μυτιληνός (60′ Δρυμωνίτης), Χουχουλής (54′ Ριβελίνο), Ρωμανός, Κυρίτσης, Γάγγος, Γεωργιάδης (84′ Τούντας), Μιχαλακόπουλος (46′ Μελετιάδης), Αγκόλι, Οκσύσογλου.