Αθηναϊκός – ΑΟ Ιάσων 1-2

Μια μεγάλη νίκη εκτός έδρας με 2-1 πήρε η νεανική ομάδα του Ιάσονα απέναντι στον Αθηναϊκό σε παιχνίδι ο θάνατος σου η ζωή μου…

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον νεαρό Κολιό στο 20’ που πλάσαρε από κοντά  τον Μανωλικίδη για το 0-1 μετά  από ασίστ του Σπυρίδη και ζευγάρωσαν τα τέρματα τους με ψηλοκρεμαστό σουτ του Σπυρίδη στο 59’ (0-2). Ένα λεπτό αργότερα ο Τσώνης μείωσε για τον Αθηναϊκό σε 1-2.

Διαιτητής ήταν ο Θωμόγλου με βοηθούς τους Αθανασόπουλο και Κατελανάκη

Αθηναϊκός (Αλέκος Ρίζος): Μανωλικίδης, Τσολάκος, Σαμπάνης (61′ Ζάχος), Τζανετής (74′ λ.τρ. Λεπτάκης), Αγγελόπουλος, Τσώνης, Θανόπουλος (49′ Ογκενερούμπου), Τσονάκης, Σακελλαρίου, Λεβέντης, Σκούμας

ΑΟ Ιάσων (Βαγγέλης Γιαννόπουλος): Παλαιολόγος, Κουμεντάκος, Μπάκας, Τσαναχτσίδης, Στρούγγης, Κολιός (87′ Μαλιώρας), Σπυρίδης, Ριζάς, Σέχου, Κώνστας (78′ Σκέμπι), Γλέζoς (70′ Μήτσιος).