Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Αλσούπολη-Χαλκηδονικός 2-0

Για περίπου μία ώρα το ματς στο δημοτικό στάδιο της Νέας Ιωνίας ήταν ντέρμπι. Μέσα σε ένα δεκάλεπτο, όμως, στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, η Αλσούπολη πέτυχε δύο γκολ και έφτασε στην επικράτηση με 2-0 απέναντι στον Χαλκηδονικό, παραμένοντας έτσι σε επαφή με τις πρώτες δύο θέσεις του 1ου ομίλου.

Στο 57′ ο Παπαδόπουλος με πέναλτι έκανε το 1-0, με τον Χαλά στο 65′ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. Στο 72′ αποβλήθηκε ο Γκέρτσος.

ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ (Πάνος Καλαϊτζίδης): Κωτσάκης, Μπούσουλας, Κατσαρός, Μούζος, Αβραμάκης, Σιάνος (83′ Μπίνης), Νταβούλ (79′ Μυλόβας), Καραΐσκος, Χαλάς, Μέμη (60′ Τσιπλάκης), Φουντόγλου (46′ Α. Παπαδόπουλος)

ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΣ (Βασίλης Ντάρλας): Ξηρός, Σαρηγιαννόπουλος, Σουμπάσης (83′ Λυμπερόπουλος), Χαντζάρας (47′ Νίκα), Σκέμπι, Γκέρτσος, Λάζος (77′ Λαγός), Ράγιας, Δημητρούλης, Αντωνόπουλος (82′ Θέμελης), Ράπτης.