Αμπελακιακός – Ερμής Κορυδαλλού 2-1

Με ανατροπή ο Αμπελακιακός πήρε το τρίποντο απέναντι στον Ερμή Κορυδαλλού που έδειξε πολύ καλό πρόσωπο ιδιαίτερα στο πρώτο μέρος.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με φοβερό σουτ του Μούτσα από 35 μέτρα (0-1).

Στην επανάληψη η ομάδα του Αλειφεράκη ισοφάρισε  με τον Σαρηγιάννη στο 60’ και πέντε λεπτά αργότερα μετά από σέντρα του Ντόνε ο Μπούτσης με προβολή έδωσε την νίκη στην ομάδα του πραγματοποιώντας το τελικό 2-1.

Διαιτητής ήταν ο Δαμιανάκης.

Αμπελακιακός: Γαρείος, Ζώτο, Ιωακειμίδης (72’ Ρεσβάνης), Σγούρδας, Χαλούλος, Μαρούδης, Μπέκα (90’ Ουζούνι), Σαρηγιάννης, Μουρελάτος (55’ Ραπαντζίκος), Ντόνε, Μιχαλάκης (55’ Μπούτσης).

Ερμής Κορυδαλλού: Κελεμίδης, Γραμματόπουλος, Αργεντίδης (90’ Καράμπελας), Κόρδας (60’ Παπαθανασάκης), Λαζάκης Σ., Βιδάλης (69’ Αθανασακόπουλος), Καραμάνης, Γιαννόπουλος, Καστρίτης, Μούτσας, Quku (69’ Φρυγανιώτης Δ.)