Αμπελακιακός – Φαληρικός 2-2

Αν και βρέθηκα να χάνει  με 0-2, ο Αμπελακιακός στην επανάληψη ισοφάρισε σε 2-2 τον ισχυρό Φαληρικό.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0, χάρη σε γκολ των Παπαϊσιδώρου(8′ αυτογκόλ) και Τρίψα(50′), για να απαντήσουν οι Σαλαμίνιοι στο δεύτερο ημίχρονο με τους Ζώτο(74′ πέναλτι- ανατροπή Κοκλιώτη) και Αλιάι(83′).

Ο Φαληρικός στο 88′ έμεινε με δέκα, λόγω αποβολής του Φραντζέσκου με δεύτερη κίτρινη.

Δεν απέφυγε τα λάθη ο Τζαγκαράκης.

ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ: Βουδούρης, Ζώτο, Ραπαντζίκος, Χαλούλος, Φασουλής (55’ Κοκλιώτης), Μαρούδης, Παπαϊσιδώρου (32’ Ρεσβάνης), Κουπετώρης, Αλιάϊ, Μιχαλάκης, Ιλάνογλου.

ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ: Χαλάς, Αχείμαστος (75’ Σταθαράς), Καζαντζίδης, Δοξακόπουλος, Μουσάλι, Τάνκας, Αχλαδιώτης, Φραντζέσκος, Βέττας (65’ Μητσάνι), Τρίψας (80’ Σαραντάκος), Γαβράς.