Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Αμφιάλη – ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα 3-1

Στην επανάληψη η Αμφιάλη κατάφερε να λυγίσει την αξιόμαχη ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα με 3-1 .

Οι Κορυδαλλιώτες προηγήθηκαν στο α’ μέρος με γκολ του Χρυσάφη στο 37’ .

Οι γηπεδούχοι που είχαν δοκάρι στο 11’ με τον Μαυράκη ανέτρεψαν το σε βάρος τους σκορ στο β’ ημίχρονο και έφτασαν στη νίκη με τέρματα των Ψοΐνου στο 53’, Καμπόσου στο 62΄και Ντυρμίσι στο 86’ .

Οι φιλοξενούμενοι στο 71’ έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Χατζηπαπά που ανέτρεψε αντίπαλο ως τελευταίος αμυντικός.

Καλός ο διαιτητής Μπαλαχούτης

ΑΜΦΙΑΛΗ: Παγώνης, Ψοΐνος, Τσουκαλάς Θ., Γκέκα, Αβραμίδης, Νταλάκος, Μποζίκης( 15’ λ.τρ. Ντυρμίσι, 86’ Τσουκαλάς Π.) Γιαννής, Κίτσιος, Μαυράκης( 33’ Χαντζής) Καμπόσος( 76’ Νέλα )

ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑ : Γκερλές, Τοκατλιάν,( 76’ Παπαδόγγονας, ) Χατζηπαπάς, Χρααλαμπάκης, Περιβολάρης, Δρούζας, Μαρλαφέκας , Σαλάτας, Παναγάκος, Χρυσάφης, Ιωάννου