Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Αμφιάλη- Αστυπάλαια Κορ.5-0

Συνεχίζοντας την εντυπωσιακή και αήττητη πορεία της η εκ των πρωτοπόρων  Αμφιάλη σάρωσε με 5-0  την Αστυπάλαια Κορυδαλλού και της έκοψε την φόρα αφού προερχόταν από τρεις συνεχόμενες νίκες

Οι  -τυπικά- γηπεδούχοι ( το παιχνίδι έγινε στη Δραπετσώνα) που διανύουν  περίοδο εξαιρετικής φόρμας  με τέσσερις νίκες  και μια ισοπαλία  άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2’΄με τον Κρεββατά .

Στην συνέχεια ο Δανάσης με δυο προσωπικά τέρματα( 21’,23’)ανεβασε τη διαφορά σε 3-0 για να σκοράρει  στην επανάληψη δυο  φορές και ο Κίτσιος ( 64’,86’)

Οι νικητές είχαν και δοκάρι στο 34΄με τον  Κοράκι.

Διαιτήτευσε ο Γιανναράκης

ΑΜΦΙΑΛΗ : Παγώνης, Μοχάμετ( 80’ Χαντζής) Νταγκοιυνάκης, Καλλικαντής( 72’ Κάρλες) Φίπε, Νταλάκος, Κοράκι( 72’ Νέλα) Επιτροπάκης, Δανασής( 72’ Μπλιάζης) Κίτσιος, Κρεββατάς( 63’ Χονδρουδάκης)

ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ : Σταυράκογλου, Λαουτάρης, Μαρίνη( 53’Γκουζίνης) , Καρδαράς Ν.( 41’ Πύρρος) , Μπουρογιανόπουλος , Καλλίδης, Κουβάτσος( 70’ Γερογιάννης) Τσονόπουλος, Συμεωνίδης, Μούτσας( 70’ Καρδαράς Π.) Νικολόπουλος ( 52΄Κοντονίκας)