Γ΄ Ε.Π.Σ.Π.

Αναλυτικά τι έγινε στη Γ Πειραιά

Γράφουν Αντώνης Δαρζέντας- Φώτης Περιφάνης

Πειραϊκός – Ολυμπιακός Περάματος 4-0

Χωρίς να βρει αντίσταση ο Πειραϊκός επιβλήθηκε δίκαια με 4-0 του Ολυμπιακού Περάματος .

Οι Τρακάλας 28′ και Σκοπελίτης 35′ σκόραραν στο α’ ημίχρονο για τους νικητές που σημείωσαν δυο ακόμα τέρματα στην επανάληψη με τον Τζέκα( 48′,74’΄)

Ρεσιτάλ διαιτησίας από τον Αναστασίου.

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ: Βασιλακάκης, Κουτσονικόλας, Ρεϊσόπουλος, Χουστουλάκης, Μπλέραντ, Ζακολί, Χρυσαφάκης( 67′ Ρεγκινίδησ , Σκοπελίτης( 82′ Σκούρτης) , Τρακάλας( 85′ Σουνόγλου) , Τζέκα, Βακουφτσής

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΜ: Λάτσης, Τορνάρης( 64′ Τσομάρης) , Γιοβάνης, Παπαναστασίου, Άννης, Αλούσι, Μίλλης, Παπανδρέου , Χαλβατζάρας, Τζουανάτος( 46′ Σαρρής) , Γιοβάνης( 76′ Προκόπας)

Φίλαθλοι – Ολυμπιακός Κερατσινίου 1-1

Χωρίς νικητή έληξε η συνάντηση των Φιλάθλων με τον Ολυμπιακό Κερατσινίου( 1-1)

Ο Βαλσαμίδης έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους μόλις στο 5′ για να ισοφαρίσει ο Ντέλος στο 32′.

Οι Κερατσινιώτες διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον διαιτητή Θεολόγο που ακύρωσε γκολ του Μπεντεβή στο 83′ σαν επιθετικό φάουλ.

ΦΙΛΑΘΛΟΙ: Ζαχαράτος, Καλτσάς Α., Μπουρίκος, Κελίτσι Βιτάλης Ν., Μπουρίκος, Μαθιουδάκης Φ., Μαθιουδάκης Μ.( 71′ Καλτσάς Κ.) , Πεκίνι ( 76′ Λούκος) , Ντέλος( 58’λ.Τρ. Βασιλάκος) , Γεωργόπουλος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡ.: Χαμηλοθώρης, Σαλονιοκίδς Ακρίβος( 46′ Πατσάκης) Φούντας, Κοζάκης, Καραγιάννης( 78′ Νιάρχος) Γεωργίου, Λιγνός, Μπεντεβής, Βαλσαμίδης( 82′ Απέργης) Μαρκασιώτης