Ανατροπή και παραμονή για τον Αθηναϊκό, 2-1 το Παλαιό Φάληρο

Ανατρέποντας το εις βάρος του σκορ ο Αθηναϊκός επικράτησε με 2-1 επί του Παλαιού Φαλήρου και εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή του στην κατηγορία.

Έφτασε έτσι τους 35 βαθμούς, με τους φιλοξενούμενους να μένουν στους 36.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 20′ όταν ο Αρβανίτης έκανε το 0-1. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ανατροπή μέσα σε τρία λεπτά. Αρχικά στο 50′ ο Χαλουβάς έκανε το 1-1, με τον Σέχι στο 52′ να κάνει το 2-1, σκορ  το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Στέργιος Μαστρογιάννης): Σαμιώτης, Μπαλίου (46′ Ταρσαναλής), Ντούρος (46 Σέχι), Ντοβίνος, Τσάκος, Κατσαούνος, Χαλούβας, Κατσούδας (83′ Μουρελάτος), Μανιάτης (67′ Θανόπουλος), Λάιος (83′ Ρέππας), Καραμάνος.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Μπάμπης Σούρδης): Μεσσήνης, Κολεύρης (65 Λιόνης), Χαραλαμπίδης, Αφράτης, Λένγκα (52′ Δαμος), Δαφερέρας (46′ Παπαδόπουλος), Ανδρέου (73′ Φεντόροβ), Παπαδήμας, Αρβανίτης, Αγκόλι (52′ Ποζίδης), Βάιας.