Ανεβαίνει η Αγία Ελεούσα, 3-0 τα Βριλήσσια

Κάνοντας καλή εμφάνιση στο 2ο ημίχρονο η Αγία Ελεούσα νίκησε τα Βριλήσσια με 3-0 και συνέχισε την ανοδική της πορεία.

Η ομάδα του Νίκου Κουνάδη έφτασε έτσι τους 7 βαθμούς, ενώ τα Βριλήσσια έμειναν στους 4.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ, το ματς ουσιαστικά κρίθηκε στο 52΄. Τότε ο Τσιτοφώτος υπέπεσε σε φάουλ και αποβλήθηκε με 2η κίτρινη. Σαν να μην έφτανε αυτό για τους φιλοξενούμενους, ο Τσαγκάρης εκτέλεσε εξαιρετικά το φάουλ κάνοντας το 1-0. Στο 73΄ο Τζώρτζης έκανε το 2-0, με τον Μαζμανίδη στο 86΄με φοβερό σουτ να διαμορφώνει το τελικό 3-0.

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Ξυδιάς, Μαζμανίδης, Σωτηρίου (46΄Γιαννόπουλος), Κύβελος, Μπίκος, Γολίδης (80΄Μαθιούδης), Τσαγκάρης (87΄Σκαπέτης), Πατσατζόγλου (64΄Παναγιωτόπουλος), Μπάκας Π. (87΄Παυλάκος), Κατσικανταής, Τζώρτζης.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ: Τζεβελέκης, Παπουτσής (57΄Νικόλα), Γκιονάι, Τσιτοφώτος, Δημητρέλος, Μπακέας, Κουρής (57΄Τίγκας), Αραμπατζής, Κόκκινος, Μήτσιος, Παπαδημητρόπουλος (88΄Παπαδόπουλος).