Γ΄ Ε.Π.Σ.Α.

Ανεβαίνουν τα Ιλίσια, 3-1 εκτός το Παγκράτι

Την ανοδική τους πορεία συνέχισαν τα Ιλίσια 2004, που καθαρίζοντας το ματς από το πρώτο ημίχρονο επικράτησαν εκτός έδρας με 3-1 επί του Παγκρατίου.

Εφτασαν έτσι τους 9 βαθμούς και βρίσκονται στη τρίτη θέση, ενώ το Παγκράτι παραμένει χωρίς νίκη και με ένα βαθμό είναι στην τελευταία θέση μαζί με τον Αττικό.

Το σκορ άνοιξε ο Σώκλας με κεφαλιά στο 29’ , ενώ ο ίδιος παίχτης στο 40′ λεπτό με νέα κεφαλιάέκανε το 0-2. Το 0-3 έκανε ο Τσάκαλος  στο 45’. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 90′ ο Φωτιάδης.

Διαιτητές: Καμπιώτης, Γιαννόπουλος, Καρακουλάκης

ΠΑΓΚΡΑΤΙ: Αθανασίου, Nεζίρι (46’ Φωτιάδης), Ντουρμετάκης, Μηνόπουλος, Κρεμόπουλος, Αδάμης (46’ Μερετσόλιας), Κοντογιάννης, Νάνος (60’ Γιούτσος), Ρίζος, Καραβουσάνος (72’ Παπαθανασίου), Γεωργουλόπουλος (46’ Σάκαλης).

ΙΛΙΣΙΑ 2004: Καραντζής, Κομούτος (46’ Ζησόπουλος), Μαυρίδης, Βολικάκης, Σώκλας (80’ Κατσαρός), Σούλκο (70’ Μαγγασιανός), Καψάλης (46’ Μπούντος), Πάσιος, Τσάκαλος, Ηλιάκης (80’ Βούλγαρης), Τριάντος.