Ανώτερος Μανδραϊκός νίκησε την Κηφισιά(φώτο)

1-0 στο Ζηρίνειο

Σαφώς ανώτερος και πιο ουσιαστικός στο παιχνίδι του ο Μανδραϊκός πήρε φιλική νίκη με 1-0 στο Ζηρίνειο με αντίπαλο την Κηφισιά.

Η ομάδα της Μάνδρας εκτός από το γκολ έχασε και άλλες ευκαιρίες για να διευρύνει τη νίκη της ενώ οι γηπεδούχοι έκαναν μόνο μια καλή φάση.

Στο δεύτερο ημίχρονο, παρά το γεγονός έγιναν πολλές αλλαγές, ο ρυθμός δεν έπεσε και ο Μανδραϊκός ήλεγχε σε όλο το διάστημα τον αγώνα.

Η πρώτη καλή φάση του αγώνα ήταν για τους φιλοξενούμενους με τον Κουσκουνά να φεύγει μόνος στο 21΄αλλά το πλασέ του πέρασε άουτ.

Στο 25΄ο Βέρμπης έπιασε μακρινό γυριστό αριστερό σουτ για να περάσει η μπάλα ελάχιστα άουτ.

Στο 32΄έγινε το 0-1 όταν από σέντρα από αριστερά ο Λαμπρογιώργος στο ύψος της μεγάλης περιοχής σηκώθηκε εντυπωσιακά ψηλά και με το κεφάλι την έστειλε στα δίχτυα.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να έχουν ένα ωραίο σουτ με τον Ντούμο.

Στ0 54΄Ο Λαμπρογιώργος με ωραία κίνηση ξεμαρκαρίστηκε από δύο αντιπάλους αλλαά το σουτ πέρασε άουτ.

Στο 60΄εξ επαφής ο Κουσκουνάς προσπάθησε να κάνει κεφαλιά- ψαράκι αλλά δεν πρόλαβε την μπάλα.