Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

ΑΟΑΔ- Σαλαμινομάχοι 3-2

Σε ένα ανατρεπτικό ματς ο ΑΟΑΔ έκλεισε νικηφόρα τη χρονιά λυγίζοντας με 3-2 τους μαχητικούς Σαλαμινομάχους.

Μόλις στο 4′ οι γηπεδούχοι πήραν την πρωτοπορία στο σκορ με γκολ του Κοντού(4′).

Οι νησιώτες έφτασαν στην ανατροπή πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου με τέρματα των Σοφρά(19′) και Ευαγγελου(36′).

Στην επανάληψη το συγκρότημα του Τέλη Μελά πήρε ξανά τα ηνία, ισοφαρίζοντας με τον Μελά(59′) και πετυχαίνοντας  το γκολ της νίκης με τον Αδαμακόπουλο(74′).

Διαιτήτευσε ο Τζαγκαράκης.

ΑΟΑΔ: Αθανασίου, Μπουρίκος, Παπακωνσταντίνου, Μελάς, Μπρέσο, Κορμπάκης, Κοντός, Στεργιάδης, Μαργαντίνης, Ζαχαρίου, Γκιουλάκης(54′ Αδαμακόπουλος).

ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ: Παπαμιχαήλ, Πανταλέων, Παπαμιχαήλ Β., Στόικου, Πάσα, Φουρίκης, Σοφράς, Καρκαλής, Ράμφος, Ασλάνι, Ευαγγέλου.