ΑΟΤ Αλίμου – Νέα Ιωνία (LIVE 3-1Τελικό)

22′ Κερδίζει πέναλτι ο ΑΟΤ Αλίμου σε χέρι αμυντικού εντός περιοχής

23′ 1-0 ο ΑΟΤ Αλίμου. Ο Σταμάτης Σαπαλίδης ανέλαβε την εσχάτη των ποινών και ευστόχησε κάνοντας το 1-0

25′ Κοντά στην ισοφάριση η Νέα Ιωνία, όμως το φάουλ του Μάλτσί καταλήγει ελάχιστα άουτ

35′ Ο ΑΟΤ Αλίμου φτάνει κοντά στο γκολ όμως ο Νικολάου δεν μπορεί να νικήσει τον Λυκούρη που μπλοκάρει σταθερά.

43′ Ισοφαρίζει η Νέα Ιωνία σε 1-1. Μετά από αναμπουμπούλα που δημιουργήθηκε στα καρέ του Χώνου, ο Καραχάλιος με προβολή κάνει το 1-1

47′ 2-1 Ο ΑΟΤ Αλίμου. Μετά από ωραία ενέργεια του Σαπαλίδη, η μπάλα έφτασε στον Σαγανά ο οποίος με ωραίο σουτ δεν άφησε κανένα περιθώρια αντίδρασης στον Λυκούρη δίνοντας το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο σκόρερ την περσινή σεζόν έπαιξε στη Νέα Ιωνία

50′ Ο ΑΟΤ Αλίμου παίρνει προβάδισμα δυο τερμάτων στον αγώνα. Μετά το φάουλ του Καραμέρη, ο Νικολάου νίκησε τους πάντες στον αέρα και με κεφαλιά σημείωσε το 3-1

68′ Οι φιλοξενούμενοι φτάνουν κοντά στο γκολ με τον Καραχάλιο όμως ο Χώνος διατηρεί ανέπαφη την εστία του

85′ Οι φιλοξενούμενοι μένουν με δέκα παίκτες στο γήπεδο λόγω αποβολής του Τύρπου με απευθείας κόκκινη λόγω άσεμνης χειρονομίας προς το κοινό και στους αντίπαλους ποδοσφαιριστές

87′ Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους με τον Νισαριώτη.

Α.Ο.Τ. ΑΛΙΜΟΥ (Ηλίας Καλοπήτας) Χώνος, Κάρδαρης, Βουρλούμης, Γαβριήλ, Μανωλιάδης, Γούλας (86′ Δάρρας), Καραμέρης, Αθανασόπουλος (66′ λ.τρ. Καϊδος), Σαγανάς, Νικολάου (70′ Τουγουντζόγλου), Σαπαλίδης

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ Γιώργος Τσαμόπουλος) Λυκούρης, Κοντίδης, Ρόππας (55” Ερέκι), Τερλελής, Αχμέτ, Σπαγγής, Μάλτσι(85′ Πρισιμιτζής), Τύρπος, Όγκμποε, Καραγιάννης(70′ Νισαριώτης), Καραχάλιος