5ος Όμιλος

ΑΟΤ Αλίμου-Πανελευσινιακός (LIVE 0-2 ΤΕΛΙΚΟ)

Η ιστοσελίδα www.stoplekto.gr  βρίσκεται στον Άλιμο για να σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό τα γεγονότα από τον αγώνα ΑΟΤ Αλίμου-Πανελευσνιακό

5′ Ο Κάρδαρης εκτελεί το φάουλ έξω από την περιοχή η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ

16′ Ο Σαπαλίδης βρέθηκε μόνος του με τον Τσαλκιτσίδη το σουτ που επιχείρησε όμως σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Νικολάου έστειλε τη μπάλα σε κενή εστία άουτ

31′ Ο Μιχελής δέχτηκε τη μπάλα κι ενώ έβγαινε μόνος του με τον Λέτσο ο β’ βοηθός  σταμάτησε τη φάση ως οφσάιντ, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται έντονα

37′ Σου του Γούλα έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ.

53′ Ο Κουσκούνας βρέθηκε σε ευνοϊκή θέση, έκανε την πάσα ωστόσο ο επιθετικός των ”σταχυοφόρων” βρέθηκε στο έδαφος μετά απο μαρκάρισμα που δέχτηκε από το Λέτσο, με το διαιτητή να υποδεικνύει τη συνέχεια του αγώνα.

67′ Ο Κουσκουνάς δεν μπόρεσε να νικήσει σε τετ α τετ τον Λέτσο καθώς το σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ

75′ Φάου Ρούσεφ από δεξιά ο Σωτηρόπουλος νίκησε τους πάντες στον αέρα όμως η κεφαλιά του έμπειρου μέσο πέρασε μόλις άουτ

77′ 1-0 Ο Πανελευσινιακός. Ο Κουσκουνάς εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Κουμπαρούλη, επιχείρησε τη σέντρα σουτ και ο επερχόμενος Μιχελής που βρέθηκε στην φάση με προβολή έκανε το 1-0

85′ 0-2 ο Πανελευσινιακός. Ο Κωνσταντινίδης μετά από όμορφη ατομική ενέργεια με ωραίο σουτ νίκησε τον Λέτσο γράφοντας το 2-0

ΑΟΤ ΑΛΙΜΟΥ (Ηλίας Καλοπήτας): Λέτσο, Κάρδαρης, Αθανασόπουλος, Μανωλιάδης, Δάρρας, Γούλας, Τουγουντζόγλου, Καραμέρης (80′ Καλλιπολίτης), Νικολάου (58′ Σαγανάς), Σαπαλίδης, Δρυμούσης (87′ Ελευθεριάδης).

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Φώτης Θανέλας): Τσαλκιτσίδης, Κωνσταντινίδης, Αλεξανδρόπουλος, Κουμπαρούλης, Παπαπαναγιώτου, Ριζογιάννης, Μιχελής, Μακρίδης (60′ Σωτηρόπουλος), Κουσκουνάς (86′ Κατσίκιας), Ρούσεφ, Ουέλινγκτον (83′ Τροϊρης).