ΑΟ Καραβάς- Ίκαρος Καλλιθέας 3-0

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Πειραιά προκρίθηκε ο ΑΟ Καραβά. Το σύνολο του Μαργαρίτη Χατζηαλέξη επιβλήθηκε με 3-0 του δυσκολοκατάβλητου Ικάρου Καλλιθέας και πήρε το “εισιτήριο” για τους “8” του θεσμού.

Οι Τζιτζιφιώτες στο πρώτο 25λεπτο έβαλαν δύσκολα στους Κοκκινιώτες, χάνοντας κάποιες ευκαιρίες.

Όμως ο Καραβάς με την ποιότητά του κατάφερε να “ξεκλειδώσει” την άμυνα του Ικάρου λίγο πριν την ανάπαυλα με γκολ του Αρβανιτάκη στο 45′.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι παίζοντας έξυπνα σημείωσαν ακόμη δύο τέρματα με τους Ηλιάδη(60′) και  Νικολόπουλο(80′).

Διαιτήτευσε ο Αλατσάκης.

ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ: Μπαντίκος, Τζαφέρι(46′ Παπανικολάου), Τσίνα, Ντούμπερετ, Παπαγγελής(77′ Σιδηρόπουλος), Αγγελόπουλος(77′ Κουτσοποδιώτης), Αρβανιτάκης(66′ Μπουρντένης), Παυλίδης, Ζότο, Ηλιάδης(66′ Νικολόπουλος), Καραβός.

ΙΚΑΡΟΣ: Ηλιάδης, Τριμίτσης Κ., Καραουλάνης(67′ Βασίλι), Ναυπλιώτης, Σύρμας, Πλέσσας, Λιμήτσος, Τρικαμηνάς(72′ Τριμίτσης Α.) , Γραίος(58′ Χατζηαράπης), Καλέλα, Μαγουλάς(46′ Μέτα).