Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

ΑΟ Κορυδαλλός- ΑΟ Πειραιάς 2-3

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον ΑΟ Πειραιά, καθώς λύγισε στο 89′ την αντίσταση του πεισματάρη ΑΟ Κορυδαλλού και έφτασε στο πρώτο του “τρίποντο” στο πρωτάθλημα.

Οι Καμινιώτες ευτύχησαν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου να προηγηθούν 2-0 με γκολ των Μανιά(44′) και Δρογγίτη(45′).

Οι γηπεδούχοι στην επανάληψη αντέδρασαν και επέστρεψαν στο ματς ισοφαρίζοντας σε 2-2 με τους Λαμπάκη(49′) και Δημητροκάλλη(80′).

Όμως η ομάδα του Παναγιώτη Ντούνια “απέδρασε” με το διπλό χάρη στο γκολ του Δρογγίτη στο 89′.

Διαιτήτευσε ο Καρανικολάου.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ: Μαστοράκης, Γολεμάτης Α., Νικολούζος, Γιώτη(86′ Τιαμκάρης), Δημητροκάλλης, Ευαγγέλου, Μπερτσιμάς, Σταματελάτος, Χαντζής, Λαμπάκης(86′ Καλούδης), Γολεμάτης Α..

ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ: Λάτσινος, Ριζόπουλος, Μαντζαβίνος, Αρβανίτης, Λαμπρόπουλος, Τσιτσιλιάγκος, Λάτσης(58′ Παπαδόπουλος), Μέγγουλας(88′ Φεργαδιώτης), Δρογγίτης, Μανιάς, Ζέρο.