Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

ΑΟ Κορυδαλλός – Αστυπάλαια Κορυδαλλού 1-2

Η Αστυπάλαια με ανατροπή στην επανάληψη κατέβαλλε με 1-2 τον ΑΟ Κορυδαλλό και έκανε ένα σημαντικό βήμα για τη σωτηρία της .

Οι γηπεδούχοι  προηγήθηκαν στο 38’ με σουτ του Σωτηρόπουλου έξω από την περιοχή .

Η Αστυπάλαια μπήκε αποφασιστικά στην επανάληψη . Στο 54΄είχε δοκάρι με τον Τσεσεμελόγλου ενώ η ανατροπή του σκορ  έγινε στο τελευταίο 15λεπτο.

Στο 75΄ο Χασάπης με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσια για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του ο Κουβάτσος στο 87΄με σουτ.

Πολύ καλή η διαιτησία του Κακριδή .

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ: Κουλούρης, Ζαχαρίας, Καραπατάκης, Μαυροκέφαλος( 61΄ Γολεμάτης) ,  Δημητροκάλλης, Λαμπάκης, Γολεμάτης, Ούγκρης, Βοζίκης( 80’ Μπλέντζος) , Σωτηρόπουλος , Αγγειάδης( 86΄ Γεωργίου)

ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ: Παπαδόπουλος, Μπαλτάς, Μαρίνη, Χασάπης, Μπουρογιαννόπουλος, Καλλίδης( 46’ Λοκώσης), Κουβάτσος, Καραμπίνης, Παναγάκος(84’ Νικάκης) , Τσεσμελόγλου( 93’ Ζάσκας)  , Στρέπι(55’ Κακαράντζας) .