Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

ΑΟ Κορωπί: Νίκη 1-0 με Άρη Πετρούπολης

Νέα νίκη χθες το απόγευμα πέτυχε ο Α.Ο.Κ επί του Άρη Πετρούπολης με σκορ 1-0. Στο πρώτο ημίχρονο το Κορωπί είχε τη πρωτοβουλία των κινήσεων δημιούργησε ευκαιρίες αλλά το γκολ δεν ήρθε. Στην επανάληψη οι παίχτες μπήκαν αποφασισμένοι να πετύχουν ένα γκολ και τα κατάφεραν γρήγορα αφού στο 55 ΄ και πάλι ο Ντιόπ σκόραρε για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι μάλιστα στο 70 ΄ είχε και δοκάρι ενώ κέρδισε και πέναλτι το οποίο έχασε ο Μινάϊ. Ο Προπονητής Αντώνης Καρπούζας έμεινε πολύ ευχαριστημένος από την απόδοση όλων των παιχτών που χρησιμοποίησε. Το Κορωπί ξεκίνησε με Παπαθεοδώρου, Φύτρο, Πάντου, Πριονίδης, Ντούνης, Ντεντόπουλος, Γαλάνης, Σπηλιόπουλος, Θεοφάνους, Ανδρεάδης, Παπαδόπουλος. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αντώνης Καρπούζας χρησιμοποίησε και όλους τους άλλους παίχτες που είχε στη διάθεσή του. Σήμερα Πέμπτη στις 18:30 στο Αντώνης Πρίφτης έχει νέο φιλικό με την δυνατή και πολύ αξιόλογη Κ20 ομάδα του Πανιωνίου