Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

ΑΟ Πειραιάς – ΑΕ Νίκαιας 0-3

Στην  επανάληψη η πρωτοπόρος ΑΕ Νίκαιας έκαμψε με 3-0 τον αναποτελεσματικό ΑΟ Πειραιά στο γήπεδο του Ρέντη και συνεχίζει με μόνο νίκες στο πρωτάθλημα, χωρίς να έχει μάλιστα ακόμα δεχθεί γκολ σε τέσσερις αγωνιστικές.
Οι Καμινιώτες δημιούργησαν στο πρώτο μέρος κλασικές ευκαιρίες, δεν μπόρεσαν όμως να τις εκμεταλλευτούν. Αντίθετα, η Νίκαια στο δεύτερο ημίχρονο είχε πρωταγωνιστή τον Γιώργο Φλέγγα που πέτυχε και τα τρία γκολ της ομάδας του. Στο 50′ άνοιξε το σκορ με πέναλτι, που κέρδισε ο Μαυρουδής, για να σημειώσει ακόμα δύο στο 70′ και στο 91′.
Διαιτήτευσε ο Αλεξίου.
ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ: Λατσινός, Ριζόπουλος, Κοκκώνης, Αρβανίτης, Σαράτσι (73’ Μαυρόπουλος), Λαμπρόπουλος Κ. (73’ Λάτσης), Παπαδόπουλος, Τσιτσιλιάγκος (60’ Καραμπότσης), Δρογγίτης, Μανιάς (73’ Λαμπρόπουλος Μ.Α), Ζερό.
AE NIKAIAΣ: Τερεκανίδης, Κατσικούρης (78’ Πασαμιχάλης), Νιάρος (73’ Μαργούνης), Κουρούνης, Πασαμιχάλης, Τριανταφύλλου (73’ Νάνος), Μπερίκος, Παπαφώτης, Φλέγγας, Μαουρουδής (66’ Βοργιάς), Σαραγάς.