ΑΟ Πειραιάς- Δόξα Πειραιά 1-2

Στις λεπτομέρειες η Δόξα Πειραιά λύγισε στο Μοσχάτο με 2-1 τον ΑΟ Πειραιά και τον «βύθισε» περισσότερο στον πάτο της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 38’ με ωραίο σουτ του Ζήση λίγο έξω από την περιοχή. Η απάντηση των Καμινιωτών ήταν άμεση καθώς ισοφάρισαν στο 42’ με τον Μεταλινό μετά από σέντρα του Πατσιού.

Στην επανάληψη η Δόξα μπήκε δυνατά και είχε δοκάρι στο 49’ με τον Γαλανομάτη, για να πετύχει το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση ο Χατζηγεωργαλής στο 74’.

Καλός ο διαιτητής Φουρναράκης.

ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ: Μπαρόλας, Μπάκας(54’ Διαμάντης), Μανιάτης, Βοστάνης(29’ Λούτσος), Κουκάς, Φωτουλάκης, Πατσιός, Μεταλινός, Ουσταμπασίδης Γ.(46’ Ασίκογλου), Ουσταμπασίδης Κ., Ηλιάδης.

ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ: Κωνσταντινίδης, Ζήση(87’ Πικραμένος), Καλογερόπουλος(46’ Δουβλής), Κάρλες, Γαλανομάτης, Βεκρής, Πήττας, Πετρόγκωνας, Μαναριώτης, Δρίβας(70’ Πασχαλίδης), Χατζηγεωργαλής.