Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

ΑΟ Πειραιάς- Ερμής Κορυδαλλού 0-6

Γράφει ο Θάνος Λογοθέτης

Από το πρώτο ημίχρονο είχαν κριθεί τα πάντα στο παιχνίδι ανάμεσα στον ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑ και τον ΕΡΜΗ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ, αφού οι πρωτοπόροι του Β’ ομίλου της Β’ κατηγορίας ήδη είχαν προηγηθεί σε αυτό το χρονικό διάστημα με 0-3… Στο 16′ ο Καραμάνης με υπέροχη κεφαλιά ακριβείας έκανε το 0-1, στο 36′ ο Μούτσας με ατομική προσπάθεια έγραψε το 0-2, και στο 40′ ο Σιδηρόπουλος με πλασέ από το ύψος της περιοχής πέτυχε το 0-3 “κλειδώνοντας” οριστικά το παιχνίδι… Στο Β’ ημίχρονο δεν άλλαξε καθόλου το σκηνικό, αφού οι ποδοσφαιριστές του ΕΡΜΗ συνέχισαν να πιέζουν και να κάνουν ευκαιρίες. Στο 58′ ο αειθαλής Μούτσας πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 0-4, στο 70′ ο Φρυγανιώτης έγραψε με σουτ μέσα από την περιοχή το 0-5, και στο 90′ ο Καραμάνης που είχε ανοίξει το σκορ φρόντισε να το… κλείσει γράφοντας το τελικό 0-6! Να σημειώσουμε ότι οι ποδοσφαιριστές του ΕΡΜΗ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ (που την επόμενη εβδομάδα πηγαίνουν στο “Π. Νικολαΐδης” για το μεγάλο ντέρμπι του ομίλου κόντρα στην ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ που θα κρίνει σχεδόν τα πάντα) παρουσιάστηκαν στο γήπεδο με μαύρα περιβραχιόνια τιμώντας την μνήμη των θυμάτων του πρόσφατου σιδηροδρομικού δυστυχήματος, ενώ πριν την έναρξη του αγώνα έγινε ενός λεπτού σιγή για τον ίδιο λόγο… Τον αγώνα διαιτήτευσε χωρίς προβλήματα ο Αντρέας Σερέπας με βοηθούς τους Γιώργο Φραγκιαδάκη και Θανάση Κουρκουνάσιο, ενώ παρατηρητής του αγώνα ήταν ο κύριος Μανώλης Μαντουδάκης…

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ (Κώστας Κισαπίδης): Λάτσινος, Ριζόπουλος, Μαντζαβίνος, Αρβανίτης, Λαμπρόπουλος Κ., Τσιτσιλιάγκος, Λαμπρόπουλος Μ. (70′ Κουτσούκος), Κόρμπης, Δρογγίτης, Μανιάς, Ζέρο.

ΕΡΜΗΣ ΚΟΡ. (Κώστας Λαζάρου): Παπακώστας, Αθανασόπουλος (71′ Ψαρρός), Αργεντίδης, Κόρδας, Τουρκοχωρίτης, Σιδηρόπουλος (60′ Λαπούσι), Κιούκου (80′ Παντελιός), Τρίμπος (60′ Δαρδανός), Καραμάνης, Μούτσας (71′ Πανέτας), Φρυγανιώτης