ΑΟ Πειραιάς- Πήγασος Αγίου Διονύσιου 0-0(κ.δ.- παρ.) 3-5 πέναλτι

Για πρώτη φορά στην μικρή του ιστορία ο Πήγασος Αγίου Διονυσίου προκρίθηκε στη β’ φάση του Κυπέλλου Πειραιά, καθώς απέκλεισε στα πέναλτι με 5-3 τον  επιπόλαιο ΑΟ Πειραιά.

Μετά από ένα «στείρο» 90λεπτο οι ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση χωρίς όμως να μπορέσουν και εκεί να σημειώσουν κάποιο τέρμα. Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα στο 115’ έμειναν με δέκα, λόγω αποβολής του Κατρή(επιχείρησε να χτυπήσει αντίπαλο).

Έτσι το παιχνίδι κρίθηκε στη «ρωσική ρουλέτα των πέναλτι, όπου ο Πήγασος θριάμβευσε ευστοχώντας σε όλες τις εκτελέσεις με τους Αλαφούζο, Σταματίου, Μάλλη, Στιβακτά και  Κατσιγιάννη.

Αντίθετα για τους Καμινιώτες ευχτόχησαν οι Καραμανώλης και Παπαθεοφίλου, Σκαρμούτσος ενώ δεν σημάδεψε σωστά ο Κουράκος(άουτ).

Ο Πήγασος θα συναντήσει στη β’ φάση του Κυπέλλου την Κύπρο Κορυδαλλού.

Σωστός ο διαιτητής Πετρίδης.

ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ: Στρουμπούλης Ι., Στρουμπούλης Χ.(71’ Τσακαλίδης), Κοκόνης, Φευγαδιώτης(71’ Σαραντίτης), Κουράκος, Σκαρμούτσος, Μουρτίδης, Στρουμπούλης Θ., Παπαθεοφίλου, Καραμανώλης, Χέπα.

ΠΗΓΑΣΟΣ: Μελάς, Καρβούνης, Γερασίμου, Στιβακτάς, Κουρτέσης, Μητρόπουλος(74’ Αλαφούζος), Στεφανίδης(67’ Λιάκατας, 88’ Βουρλιωτάκης), Μάλλης, Μαμάης(51’ Κατσιγιάννης), Σταματίου, Κατρής.