ΑΟ Χαλκηδών – Σαρωνικός Αίγινας 1-3

Με νίκη και μάλιστα εκτός έδρας αποχαιρέτησε την φετινή σεζόν η ομάδα του Σαρωνικού Αίγινας καθώς επικράτησε 1-3 της Χαλκηδόνας που είχε στην σύνθεση της και κάποιους ποδοσφαιριστές που δεν είχαν αρκετά λεπτά συμμετοχής την φετινή περίοδο.

Οι φιλοξενούμενοι ανώτεροι στο πρώτο μισό του αγώνα κατάφεραν να προηγηθούν στο 31’ με σουτ του Τρίμπου (0-1) και να βρουν  δεύτερο τέρμα στο 39’ με τον Κωνσταντινίδη (0-2).

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή έχασαν την ευκαιρία να μειώσουν με τον Κορτέση που σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Μπακόμητρου αλλά στο 55’ δέχθηκαν και τρίτο τέρμα από τον Σφήκα (0-3).

Στο 90’ ο Οικονομάκης κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο Μπουζάλι και διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Διαιτητής ήταν ο Μπεσίρης.

ΑΟ Χαλκηδών: Πνευματικός Κ.(46’ Θεοδωρούλας), Βοργιάς, Πνευματικός Ε., Φέκος, Μάνθος, Αθανασιάδης, Κορτέσης, Κατσάνης, Ζαρκαδούλας Λ., Οικονομάκης, Ζαρκαδούλας Α.(46’ Μπουζάλι)

ΑΕ Σαρωνικός Αίγινας: Μπακόμητρος(83’ Ανδρεάδης), Μάρκου(83’ Πιπίνης), Κωνσταντινίδης, Αγγελάκης, Γκαρής Σ, Σφικτός, Σφήκας(89’ Μπέσης), Τσελάι(89’ Πέππας), Mishtaku, Τρίμπος, Χρυσοχόος.