Ε.Π.Σ.Α

Απίστευτη ματσάρα και επική ανατροπή από τον Ολυμπιακό Λιοσίων, 7-4 (!!!) στην παράταση την Πεύκη

Σε ένα φοβερό ματς με απίστευτη εξέλιξη, ο Ολυμπιακός Λιοσίων πέτυχε επική ανατροπή αφού αν και έχανε στο ημίχρονο με 1-4 από την Πεύκη, κατάφερε να ισοφαρίζει σε 4-4 και να στείλει το ματς στην παράταση, όπου επικράτησε τελικά με το εκπληκτικό 7-4.

Στο 25′  ο Μπακογιάννης έκανε το 0-1, με τον Αμωράτη στο 27′ να κάνει το 0-2. Στο 30′ ο Κούστας μείωσε σε 1-12, αλλά ο Μάρκου στο 36′ και ο Βασίλι στο 45′ ανένβασαν τον δέικτη του σκορ στο 1-4. Με την έναρξη του 2ου μέρους και με τον Νίκο Παπαρούνη να κάνει 4 αλλαγές, τα πάντα άλλαξαν. Στο 49′ ο Γανωτής με απευθείας φάουλ μείωσε σε 2-4, ενώ στο 51΄οι ερυθρόλευκοι κέρδισαν πέναλτι, με τον Κούστα να εκτελεί αλλά τον Τσεκούρα να αποκρούει εντυπωσιακά. Στο 75′ ο Κούστς πήρε το αίμα του πίσω και με το 2ο προσωπικό του γκολ έκανε το 3-4, ενώ στο 85′ ο Κλουβάτος έκανε το 4-4 στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Στο 106′ με αυτογκόλ του Ρεσούλι έγινε το 5-4, με τον Καλκανάκο στο 110′ να κάνει το 6-4. Το τελικό 7-4 διαμόρφωσε ο ίδιος παίχτης στο 117′.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΟΣΙΩΝ: Φανουργιάκης, Μωϋσίδης (46′ Τσάτσα), Λαμπρόπουλος (90′ Αποστολόπουλος), Μανουσάκης (109′ Βασιλάκος), Κλουβάτος, Παναγιωτίδης, Καλκανάκος, Τίγκας (46′ Τσουκαλάς), Κούστας, Κουμπάρος (46′ Γανωτής), Λευκαδίτης (46′ Ζέρβας).

ΠΕΥΚΗ: Τσεκούρας, Βότσης (55′ Μαρκούσης), Παπαδόπουλος, Ρεσούλι (69′ Λιβεριάδης Α.), Μπακογιάννης, Σταφούκα, Μάρκου, Μπουραζάς, Κοτσίρης, Βασίλι, Αμωράτης (80′ Μπαζώρας)(109′ Λιβεριάδης Ι.).