Αποκλεισμός για ΟΦΗ στο Κύπελλο

Ο ΟΦΗ δεν θα συνεχίσει στο Κύπελλο ΕΠΣΗ, και θα επικεντρωθεί στις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής, μετά την ήττα του από το Ρούβα με 1-0 σε παιχνίδι που έγινε σε …δυο δόσεις. Πρώτα την προηγούμενη Τετάρτη (20/1), όπου το παιχνίδι είχε διακοπεί στο 10’ λόγω ομίχλης και βροχής και ακολούθως σήμερα (27/1). Το γκολ που είχε βάλει ο Ρούβας από το …δεκάλεπτο της προηγούμενης Τετάρτης (6’ Ξενικάκης), ήταν αρκετό για να του χαρίσει την πρόκριση, καθώς στα 80’ λεπτά της αναμέτρηση στη Γέργερη, ο ΟΦΗ αν και έχασε ευκαιρίες δεν κατάφερε να σκοράρει.
Ο ΟΦΗ έχασε σημαντικές ευκαιρίες με τους Σαχινίδη, Κουσίδη και Περογαμβράκη για να πετύχει κάποιο τέρμα, αλλά το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος. Ενώ ο Ρούβας είχε και αυτός μια μεγάλη φάση σε φάουλ του Καστελλιανάκη με το Δασκαλάκη να αποκρούσει τη μπάλα η οποία βρήκε και το δοκάρι.
Διαιτητής ο Κρασαγάκης Χ. με βοηθούς τους Παπαδακάκη Γ., Σφακιανάκη Ε. Μ.
Ρούβας: Χωματάς, Συντιχάκης, Ξημεράκης, Κεφαλούκος, Αντωνάκης, Μερτίρι, Ντούμος (89’ Μουρατίδης),
Αμπντουραχμάνι ( +90 Ερέκι), Μυλωνάς, Καστελιανάκης, Οικονομόπουλος (66’ Μαρκάκης).

ΟΦΗ: Δασκαλάκης, Φαζός, Κοιλιάρας, Μπολάκης, Ραπτάκης, Κιάσσος, Κουσίδης (79’ Σαχλαμάκης); Φραγκουλάκης, Σαχινίδης, Πόποβιτς (46’ Περογαμβράκης), Μαρτσάκης.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
14’ Σουτ του Κοιλιάρα έξω από την περιοχή μπλόκαρε ο Χωματάς.
15’ Ο Κιάσσος πρόλαβε την Μυλωνά πριν σουτάρει.
23’ Μακρινό σουτ του Μπολάκη, μπλόκαρε ο Χωματάς.
26’ Σουτ του Κουσίδη από αριστερά, η μπάλα έξω.
40’ Σέντρα σουτ του Κουσίδη, η μπάλα άουτ.
44’ Ο Κουσίδης από κοντά μετά από τακουνάκι του Ραπτάκη, δεν μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.
59’ Σέντρα του Κοιλιάρα, κεφαλιά του Σαχινίδη, έδιωξε δύσκολα ο Χωματάς.
62’ Προβολή του Περογαμβράκη απ κοντά, ο γκολκίπερ του Ρούβα διώχνει σε κόρνερ.
66’ Δυνατό σούτ του Μυλωνά, απέκρουσε ο Δασκαλάκης.
76’ Δοκάρι για το Ρούβα μετά από φάουλ του Καστελλιανάκη. Βρήκε τη μπάλα και ο Δασκαλάκης.
83’ Ανάποδο ψαλίδι του Σαχινίδη, η μπάλα άουτ.
88’ Ο Περογαμβράκης πλασάρει ο Χωματάς διώχνει.
90’ Γύρισμα του Περογαμβράκη, δεν έπιασε καλά την κεφαλιά ο Σαχλαμάκης.