6ος Όμιλος

Αποχαιρέτησε με νικη το 2017 το Κερατσίνι

Με νίκη αποχαιρέτησε-αγωνιστικά-το Κερατσίνι το 2017.  Με τους “Ροσονέρι” να επικρατούν  με 3-1 του Ατρομήτου Πειραιά στο Γήπεδο των Καμινίων.

Η ομάδα έκανε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο  και ευτύχησε να προηγείται με 2-0 χάρις στα γκολ των Σιάνου και Μπερνιδάκη,με το πρώτο να είναι εξαιρετικό καθώς ο νεαρός φορ βρέθηκε από δεξιά και έπιασε ένα ωραίο φαλτσαριστό σουτ που χτύπησε πρώτα στο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός συνέχισε να είναι γρήγορος, οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-1,αλλά προς το τέλος της αναμέτρησης, ο Καλογιάννης,από πάσα του Μπερνιδάκη, έκανε το 1-3.  Με την ομάδα μας έπαιξαν και δύο παίκτες υπο δοκιμή. Πρόκειται  για ένα  τερματοφύλακα και ένα δεξί μπακ.

Οι υπόλοιποι που αγωνίστηκαν ήταν οι: Κούμπουλα,Σκέντεράι,Μπατής,Βαττής,Παπασπύρος,Πασαλίδης ,Ντούλιας,Σιάνος,Μπερνιδάκης,Τσουβαλτσίδης,Καλογιάννης,Γκιάτης, Θωμαίδης. Δεν έπαιξαν για διάφορους λόγους οι Φραντζεσκάκης,Λευκόπουλος, Σιγάλας,Καρέλης ,Διάκος.