Απόδραση στις καθυστερήσεις για τα Σούρμενα, 1-0 εκτός τη Θύελλα Αγίου Δημητρίου

Με γκολ που πέτυχαν στις καθυστερήσεις τα Σούρμενα πήραν τεράστια εκτός έδρας νίκη επί της Θύελλας Αγίου Δημητρίου με 1-0 και παρέμειναν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Εφτασαν έτσι τους 35 βαθμούς, με την Θύελλα να μένει στους 20.

Το ματς ήταν μέτριο, με τους γηπεδούχους να έχουν τη μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν στο 40′ όταν κέρδισαν πέναλτι. Την εκτέleση ανέλαβε ο Τσακόγιωργας, αλλά ο Αθανασόπουλος απέκρουσε. Η λύτρωση για τα Σούρμενα ήρθε στο 90+3′ όταν ο Λαμτσάι διαμόρφωσε το τελικό 0-1.

ΘΥΕΛΛΑ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ: Καβακλής, Αποστολόπουλος (80′ Τζελέφας), Γαλάνης, Παπανδρέου, Μανουσέλης, Τσάκος, Κίστα (71′ Κουμουνδούρος), Πετράκης (78′ Δημητρίου), Φραγγεδάκης, Τσακόγιωργας, Πατρίκιος,

ΣΟΥΡΜΕΝΑ: Αθανασόπουλος, Τσομπάνης, Μαρινάκης, Καμπουρούδης, Οικονόμου, Μαργαρίτης, Αρσενίου (63′ Ντοκάι), Μακρυνόρης (46′ Χαπάλογλου), Γιαννόπουλος (63′ Μασάντο), Λαμτσάι, Πετριτάι.