Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Απόλλων Ποντίων- Νέα Πέραμος 2-1

Ο Απόλλων Ποντίων ήταν ο θριαμβευτής στο ντέρμπι της αγωνιστικής. Η ομάδα του Γιώργου Αδάκτυλου εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της και επικράτησε με 2-1 της ισχυρής Νέας Περάμου.

Μόλις στο 5′ οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με τον Αθανασιάδη. Οι φιλοξενούμενοι του Άρη Κακογιάννη στην επανάληψη ανέβασαν στροφές και ισοφάρισαν με αυτογκόλ του Φραγκόπουλου, ενώ έχασαν και σημαντικές ευκαιρίες να προηγηθούν με τους Καραγιάννη και Δουκάκη.

Η Νέα Πέραμος έμεινε με δέκα στο 77′, λόγω αποβολής του Χριστοδουλίδη με δεύτερη κίτρινη και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Απόλλωνας πέτυχε το νικητήριο γκολ με τον Κίτσιο.

Διαιτήτευσε ο Ντάουλας.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Κολιάκης, Παπαδόπουλος Ν, Φραγκόπουλος,Πετσίτης, Κομιώτης,Κουρούμα,Τσουτσάνης, Στυλίδης, Γκαβζίδης, Κουσίδης, Αθανασιάδης.

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ: Βαρουδάκης, Μυρτάι, Χριστοδουλίδης, Γεωργιάδης, Λημνιάτης, Κοκώσι, Τοπτίδης, Σεβαστής,Δραγάσης, Δουκάκης,Καραγιάννης.

ΦΩΤΟ: ΘΟΔΩΡΗΣ ΓΕΩΡΝΤΑΜΙΛΗΣ