Από τα έντεκα βήματα το Ρουφ

Σε ένα μέτριο παιχνίδι το Ρουφ επικράτησε εντός έδρας με 1-0 του Χαραυγιακού και πήρε πολύτιμη ανάσα ενόψει της συνέχειας. Λίγες φάσεις σημειώθηκαν μπροστά από τις δύο εστίες ενώ το γκολ ήρθε στο τελευταίο δεκάλεπτο με πέναλτι. Συγκεκριμένα στο 82′ ο Καραβίδας ανατράπηκε εντός περιοχής και ο Τομπουλίδης από τα έντεκα βήματα πέτυχε το μοναδικό γκολ της συνάντησης για τους γηπεδούχους που είχαν λίγα λεπτά αργότερα και δοκάρι. Έτσι, η ‘Αούστρια’ ανέβηκε στους 28 βαθμούς ενδέκατη ενώ οι ”νερατζούρι” παρέμειναν έκτοι με 39 πόντους.

Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Τζάκος, Ντάλλας.

Ρουφ (Θοδωρής Κουτσουδάκης): Κουνάδης, Γιάνκολο, Καραβίδας, Ακαρέπης, Καραμπάς (75′ Μαυρέλης), Βαμβακερής, Φωτόπουλος, Χατζημιχάλης, Κώτσι (60′ Γαλάνης), Λεπτάκης (41′ λ.τρ. Ρίζος), Τομπουλίδης.

Χαραυγιακός (Πέτρος Καπώνης): Κουρουπάκης, Γουσούλης, Αδαμόπουλος, Ντότσικας, Κατσαμπάνης (78′ Αρβανιτάκης) Κατσούλας, Κουλουρίδης, Στασινόπουλος, Ζήσης, (46′ Γκίκα), Τουγουντζόγλου, Τσούνι (46′ Ξηροκώστας).