Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Αργοναύτης- ΑΟΑΔ 0-1

Γράφει ο Θάνος Λογοθέτης

Μετά από “επαγγελματική” εμφάνιση ο Α.Ο.Α.Δ. νίκησε 0-1 τον ΑΡΓΟΝΑΥΤΗ στο γήπεδο του Περάματος, με τον Εμπενέζερ Κουασόν να σκοράρει το μοναδικό τέρμα του αγώνα στο 59′ με ωραία ατομική προσπάθεια! Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού σε ολόκληρο το 90λεπτο και έχασαν και ευκαιρίες να πετύχουν και άλλα τέρματα… Την πρώτη ευκαιρία του αγώνα έχασαν οι “γηπεδούχοι” στο 8′ με τον Χουλάκη που αστόχησε σε τετ α τετ, ενώ ο Α.Ο.Α.Δ. “απάντησε” χάνοντας καλές ευκαιρίες με τον Νικολάου στο 26′, τον Ζερτίδη στο 38′ και στο 45′ με τον Καρκαβίτσα. Παρά τις ευκαιρίες που χάθηκαν στο Α’ ημίχρονο το παιχνίδι έμεινε στο 0-0… Στο Β’ ημίχρονο οι παίκτες του Αγίου Δημητρίου διατήρησαν την πρωτοβουλία και στο 59′ ο Κουασόν, όπως είπαμε, άνοιξε το σκορ! Στο 65′ ο Ζουρούδης αστόχησε από κοντά, στο 70′ ο σκόρερ του αγώνα Κουασόν έφτασε κοντά στο δεύτερο γκολ με κεφαλιά, και στο 81′ ο ίδιος παίκτης έχασε νέα ευκαιρία να διευρύνει το σκορ! Την τελευταία ευκαιρία του αγώνα έχασε στο 85′ ο Καρκαβίτσας, αλλά το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή, το οποίο βρήκε τους ποδοσφαιριστές, το τεχνικό Τιμ και τους ανθρώπους της Διοίκησης του Α.Ο.Α.Δ. να πανηγυρίζουν μια ακόμα μεγάλη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα… Τον αγώνα διαιτήτευσε ο εξαιρετικός σήμερα Γιάννης Βάϊλας με βοηθούς τους Νίκο Ιωαννίδη και Κώστα Ευαγγελίδη, ενώ παρατηρητής ήταν ο κύριος Μανώλης Γιάνναρος…

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Γιώργος Ξυπολυτάς): Φουστέρης, Βοσινάκης, Λαλαΐτης Β., Παπαβασίλης, Κατσούρης, Ξυπολυτάς, Χουλάκης, Τέτα, Βαρζώκας (82′ Χαϊνταράϊ), Μαμουλάκης (78′ Λούλε), Χάσκο (46′ Λαλαΐτης Ν.). Α.Ο.Α.Δ. (Παναγιώτης Παπαδόπουλος): Παπαμιχαήλ, Στεφανής (62′ Δάγκος), Γκιουλάκης (62′ Ζουρούδης), Κατσίρης, Αθανασίου (73′ Παπαγιάννης), Νικολάου, Κοντός, Ζερτίδης, Καρκαβίτσας, Τραμουντάνας, Κουασόν.