Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Ασπρόπυργος- Απόλλων Ποντίων 3-3(ΤΕΛΙΚΟ)(LIVE ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ)

Το μεγάλο ντέρμπι της Α’ Κατηγορίας στη Δυτική Αττική ξεκινάει σε λίγα λεπτά.

Το stoplekto.gr  θα σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη του μεγάλου ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Ασπρόπυργο και Απόλλωνα Ποντίων στο γήπεδο του Ασπροπύργου.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

Τελικό αποτέλεσμα στον Ασπρόπυργο. 3-3. Επεισόδια μετά τη λήξη με αποβολές. Περισσότερα σε λίγο.

Έχει δημιουργηθεί σύρραξη μετά το 3-3 του Ασπροπύργου.

90+ 7′ ΓΚΟΛ ο Ασπρόπυργος και 3-3. Επιστρέφουν οι γηπεδούχοι με γκολ του Τούση. Μετά την επιτευξη του γκολ αποβάλλεται ο Κατίδης. Με δέκα συνεχίζει ο Ασπρόπυργος.

77′ Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Στη θέση του Αθανασιάδη, ο Πετσίτης.

74′ Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα Ποντίων. Τη θέση του Βασιλειάδη παίρνει ο Καψής. Νωρίτερα στο 73 είχε βγει ο Γκαβζίδης και τη θέση του πήρε ο Παπακωνσταντίνου.

72′ ΓΚΟΛ ο Ασπρόπυργος μειώνει σε 2-3. Εκπληκτικό μακρινό σουτ του Αποστόλου. Παραμένει “ζωντανή” η ομάδα του Κυριάκου Μίχα.

69′ ΓΚΟΛ ο Απόλλωνας 1-3. Σόου Γκαβζίδη, με χατ τρικ, μετά από ένα ωραίο ομαδικό γκολ.

61′ Νέα αλλαγή για τον Ασπρόπυργο. Την θέση του Θεοδώρου παίρνει ο Τούσης.

52′ Διπλή αλλαγή ο Ασπρόπυργος. Στις θέσεις των Πίνη και Νέρες εισήλθαν οι Τζανουλίνος και Παροτσίδης.

48′ ΓΚΟΛ ο Απόλλων Ποντίων και 1-2. Οι φιλοξενούμενοι “σοκάρουν” τον Ασπρόπυργο και γυρίζουν “τούμπα” το σκορ με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Γκαβζίδη.

• Χωρίς αλλαγή συνεχίζουν στην επανάληψη και οι δύο ομάδες.

46′ Έναρξη β’ ημιχρόνου.

45′ Λήξη πρώτου ημιχρόνου. 1-1 οι δύο ομάδες, μετά από ένα πολύ εκπληκτικό πρώτο μέρος.

35′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ασπρόπυργο. Σουτ του Σερέπα, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Κολιάκης. Πολύ δυνατό ματς και από τις δύο ομάδες.

33′ ΓΚΟΛ ο Απόλλων Ποντίων. 1-1. Ο Γκαβζίδης ισοφαρίζει για τους φιλοξενούμενους.

27′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Ασπρόπυργο. Ο ορεξάτος Νέρες είδε την προσπάθειά του να καταλήγει στο δοκάρι.

Η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Σερέπα, που νίκησε τον Κολιάκη, παρά το γεγονός ότι μάντεψε σωστά.

Η φάση της ανατροπής του Νέρες από τον γκολκίπερ Κολιάκη.

22′ Προσπαθεί να αντιδράσει ο Απόλλωνας. Δύο καλές στιγμές σε προσπάθειες των Γκαβζίδη και Φραγκόπουλου(εκτέλεση φάουλ), απέκρουσε και στις δύο περιπτώσεις ο Ανδριόλας.

14′ ΓΚΟΛ 1-0 ο Ασπρόπυργος. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σερέπας, που ευστόχησε, για να ανοίξει το σκορ.

13′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ- O Κολιάκης ανέτρεψε τον Νέρες, με το διαιτητή Βάτσιο να δείχνει την άσπρη βούλα.

• Μετά το πέρασμα σχεδόν πέντε λεπτών οι φιλοξενούμενοι έχουν μπει πιο ζωηρά στην αναμέτρηση, έχοντας ήδη πατήσει την περιοχή του Ασπροπύργου κερδίζοντας και  4 κόρνερ.

1′ ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

• Πάνω από 500 άτομα έχουν παρευρεθεί στο γήπεδο Ασπροπύργου, έχοντας δημιουργήσει μια εντυπωσιακή ατμόσφαιρα.
  • Διαιτητής της συνάντησης είναι ο κ. Αριστείδης Βάτσιος, με βοηθούς τους Μανούρα Χ. και Πλάκα Χ. 4ος διαιτητής ο Μανούρας Ν.

• Ο προπονητής του Ασπρόπυργου Κυριάκος Μίχας έχει επιλέξει την ακόλουθη αρχική ενδεκάδα: Ανδριόλας, Θεοδώρου(61′ Τούσης), Πίνης(52′ Τζανουλίνος), Νικολόπουλος, Πατσατζόγλου, Γιουκαρής, Κατίδης, Αποστόλου, Σερέπας, Μακρίδης, Νέρες(52′ Παροτσίδης). Αναπληρωματικοί: Τζανουλίνος, Παροτσίδης, Κοντούλης, Πρωτόπαππας, Τούσης, Μαζιώτης, Παρασχάκης, Κατσάφαρος, Τσεβάς.

• Από την άλλη μεριά, ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας Απόλλων Ποντίων του προπονητή Γιώργου Αδάκτυλου θα κατέβει με τους εξής ένδεκα: Κολιάκης, Παπαδόπουλος, Φραγκόπουλος, Πουλικίδης, Κομιώτης, Κουρούμα, Τσουτσάνης, Βασιλειάδης(74′ Καψής), Γκαβζίδης(73′ Παπακωνσταντίνου), Κουσίδης, Αθανασιάδης(77′ Πετσίτης).

Αναπληρωματικοί: Πουρουζίδης, Παπαδόπουλος Π., Καψής, Μαβίδης, Πουρουζίδης, Στυλίδης, Παϊραχταρίδης, Πετσίτης, Παπακωνσταντίνου.

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ: ΘΟΔΩΡΗΣ ΓΕΩΡΝΤΑΜΙΛΗΣ