Ασπρόπυργος- Ζωφριά 5-0

Πολύ κοντά στον ένατο τελικό της ιστορίας του στο Κύπελλο της ΕΠΣΔΑ είναι ο Ασπρόπυργος. Ο πολυνίκης του θεσμού(7 φορές) κατατρόπωσε με 5-0 τη φιλότιμη Ζωφριά στον πρώτο ημιτελικό και ουσιαστικά βρίσκεται με το… ένα πόδι στον τελικό της διοργάνωσης.

Η ομάδα του Γιώργου Βαζάκα προηγήθηκε στο πρώτο μέρος με δυο γκολ του δεινού σκόρερ Αντώνη Πετρόπουλο(35’, 37’).

Στην επανάληψη η Ζωφριά του Κώστα Μαργαρίτη κοίταξε στα μάτια τον ισχυρό αντίπαλό της, όμως οι γηπεδούχοι στο τελευταίο δεκάλεπτο έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους με δυο γκολ του Δηλαβέρη(85’, 90’) και ένα του Νάκα(82’).

Χρόνο συμμετοχής για τη Ζωφριά πήρα και οι 16χρονοι Τρίμπος και Μπελίτσας.

Σωστός ο διαιτητής Φίτσας.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Φυλακτός, Τσουκαλάς, Προίκας, Χατζοβασιλάκης, Νικολάου, Βασιλείου, Βαζ Μέντες(83’ Φουρίκης), Νάκας(83’ Κράνης), Πετρόπουλος(68’ Κωσταράς), Καραλής(62’ Ντιάτα), Δηλαβέρης.

ΖΩΦΡΙΑ: Τσέπερης, Μαζμανίδης, Αντώνης, Ρόδης, Παπαδόπουλος, Ρεφενδάριος, Νταγιάντας(53’ Καλέρης), Μήνος(65’ Γραμμένος), Μάκρας(82’ Τρίμπος), Γεγές, Πλατανιάς(86’ Μπελίτσας).