Ασπρόπυργος- Νέα Πέραμος 3-1

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΔΑ προκρίθηκε ο περσινό φιναλίστ του θεσμού Ασπρόπυργου καταβάλλοντα και στον επαναληπτικό την κάτοχο Νέα Πέραμο με 3-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν προς το τέλος του ημιχρόνου με πέναλτι του Τσαούση(39’ χέρι αμυντικού), ωστόσο οι ελπίδες τους για ανατροπή στην επανάληψη «έσβησαν» στο 66’ με την ισοφάριση του Μεϊμαρίδη. Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με αυτογκόλ του Λημιάτη στο 80’ και «σφράγισαν» τη νίκη με τον Ατματσίδη(91’).

Καλός ο διαιτητής Χρόνης.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Βανδώρος, Τσανιάκας(46’ Τεπετίδης), Φραγκόπουλος, Βάσης, Στεφανίδης(72’ Κυριακίδης), Νάκα,ς Γεωργιάδης(89’ Πετσίτης), Κουσίδης, Μεϊμαρίδης, Καλογρίδης, Ατματσίδης.

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ: Κεχαγιάς, Μανώλης, Νάκος(63’ Δραγάσης), Γεωργακόπουλος, Λημνιάτης, Πατσιονίδης(78’ Φωτίου Π.), Γεωργιάδης, Καραγιάννης, Μπριλής, Τσαούσης(78’ Αριστόπουλος), Καμπόλης.